SON DAKİKA

Manisa Halk Haber
Manisa Halk Haber

560 Sağlık Çalışanı Coşkuyla Mezun Oldu

560 Sağlık Çalışanı Coşkuyla Mezun Oldu
Bu haber 20 Haziran 2019 - 13:21 'de eklendi ve 238 views kez görüntülendi.

MCBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Hemşirelik Bölümü 19. Dönem, Ebelik Bölümü 17. Dönem, Sosyal Hizmet ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 3. Dönem Mezuniyet Töreni, Süleyman Demirel Kültür Merkezi Açık Amfide gerçekleştirildi.

Hemşirelik Bölümünden 239, Ebelik Bölümünden 88, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden  (birinci öğretim ve ikinci öğretim) 135 ve Sosyal Hizmet Bölümünden (birinci öğretim ve ikinci öğretim) 98 olmak üzere toplam 560 öğrencinin mezun olduğu törene MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ahmet Kilimcioğlu, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Kurt, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Selma Şen, Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Elma, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Manisa Şube Başkanı Sosyal Hizmet Uzmanı Melek Arslan Serdaroğlu, Türk Hemşireler Derneği Manisa Şube Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Dilay Açıl, bölüm başkanları ile öğretim üye ve elemanları, öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Fakülte birinciliğini Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerin Ahmet Ertaş ve Sedef Ünver paylaştılar. Sedef Ünver tüm mezunlar adına yaptığı konuşmada, “Hepimiz 4 yıl önce yaptığımız tercihler doğrultusunda ülkenin dört bir yanından gelerek bu fakültede buluştuk. İçimizdeki heyecan ve umut ile iyi birer meslek elemanı, yani sosyal hizmet uzmanı, hemşire, ebe veya fizyoterapist olmayı hedefledik. Güzel dostluklar ve anılar biriktirdik. Hayatımın en güzel anlarını yaşadığım bu uzun serüvende yolum çok değerli hocalarla, kıymetli meslek elemanlarıyla ve güzel dostlarla kesişti. Bugün meslek sahibi olabilmemizden daha büyük bir başarı varsa, bu başarı bizi buraya taşıyan ailelere sahip olmamızdandır” diyerek ailelere, öğretim üye ve elemanlarına ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi ailesine teşekkür etti.

MCBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Ahmet Kilimcioğlu yaptığı konuşmada, “1996 yılında kurulan Manisa Sağlık Yüksekokulumuz 8 Nisan 2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kapatılmış ve yerine Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmuştur. Ancak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının talimatıyla “Yüksekokula kayıtlı öğrencilerimizin mezuniyeti hak etmeleri durumunda, diplomalarının Yüksekokul diploması olarak düzenlenmesi uygun görülmüştür” denilmektedir. Bu vesile ile bugün mezun olan öğrencilerimize Yüksekokul diploması vereceğiz. Mezuniyet törenimiz bizim ve Yüksekokul öğrencilerimiz için tarihi bir gün. Zira kendileri Yüksekokulumuzun son dönem mezun öğrencileri oluyor.  Sevgili öğrenciler, mesleğinizi icra ederken Meslek Andında yüksek sesle okuyacağınız din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan mesleğinizi icra edeceğinize dair inancımız tamdır. Çalışacağınız kurumlarda ilişkilerinizde lütfen çok dikkatli davranın. İlişkilerinizde samimi olun. Hem işte hem özel hayatta yaşam tarzlarına saygı gösterin,  dengeli olmaya çalışın. Bu elbette kolay değildir ve biraz çaba ve fedakârlık gerektirir. Ayrıca hastalarınıza ya da sorunları nedeniyle size müracaat edenlere çok basit insani duygularınızı belirtmekten çekinmeyiniz. Ayrıca sürekli çalışarak kendinizi yenilemeniz gerektiğini de unutmayınız. Bu yüzden yaşam boyu okumak ve çalışmak önemli. Burası sizin evinizdir, kapımız her zaman sizlere açık” dedi. Fakültemize bugüne kadar verdiği destekten dolayı Rektörümüz Prof. Dr. A. Kemal Çelebi ve rektör yardımcılarımıza teşekkür etti.  Dekan Prof. Dr. Kilimcioğlu konuşmasını, öğrencilerimizin uygulama ve staj programları hususunda en büyük desteği sağlayan Üniversitemiz Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimliğine ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğümüze, tüm kurum ve birimlere, töreni onurlandıran Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bilal Gümüş ve protokole, tüm emeği geçenlere teşekkür ederek bitirdi.

MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Gümüş ise, Sağlık Bilimleri Fakültesinden başarıyla mezun olan tüm öğrencileri tebrik ederek, hayatlarının en az bugünkü kadar mutlu ve başarılı geçmesi temennisinde bulundu. Ülke gündeminde olan şiddet konusuna dikkat çekerek, sağlık çalışanlarına şiddetin varlığından ve artışından bahsetti. Mezun öğrencilere işlerini iyi yapmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda önerilerde bulundu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere başarı ve mezuniyet belgeleri takdim edildi. Fakülte birincileri Sosyal Hizmet Bölümünden Sedef Ünver ve Ahmet Ertaş, Fakülte ikincisi Sosyal Hizmet Bölümünden Kadriye Arık, Fakülte üçüncüleri Hemşirelik Bölümünden Çağla Çevik ve Sosyal Hizmet Bölümünden Döndü Demiröz oldu. Ebelik Bölümünde birinciliği Nefize Etci, ikinciliği Ayşe Çakıcı, üçüncülüğü Sümeyye Uysal aldı. Sosyal Hizmet Bölümü örgün öğretim birincileri Sedef Ünver ve Ahmet Ertaş, ikincisi Kadriye Arık, üçüncüsü Döndü Demiröz olurken; Sosyal Hizmet Bölümü ikinci öğretim birincisi Ayşegül Sungur, ikincisi Ayşenur Güleç, üçüncüsü Şefika Dilem Güngör oldu. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü örgün öğretim birincisi Hüseyin Başeğmez,  ikincisi Seda Demiral,  üçüncüsü Emine Kırmızı olurken; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ikinci öğretim birincisi Esra Beceni, ikincisi Sena Önal, üçüncüsü Merve Kahraman oldu. Hemşirelik Bölümünde birinciliği Çağla Çevik, ikinciliği Gamze Közenk ve üçüncülüğü Gülay Demir aldı.

Tören, mezuniyet belgelerini alan tüm öğrencilerin hep birlikte keplerini havaya fırlatmaları ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER